niedziela, 29 marca 2015

Zmiany zacznij od siebie

Z naszych badań wynikło, że siemiatycka młodzież ma niewiele miejsc, gdzie mogłaby spędzać swój czas wolny, a miejsca które powinny do tego służyć są zaniedbane i zaśmiecone. Do tego często można spotkać tam ludzi uzależnionych od alkoholu, co skutecznie odpędza młodych ludzi.
Jednak wiele osób wypowiedziało się, że jest to nie tylko wina władz miasta, ale również samej młodzieży, która często nie dba o miejsca gdzie zwykle spędzają swój czas. Zatem jeśli mamy zamiar zacząć coś zmieniać wypadałoby zacząć od siebie.



sobota, 28 marca 2015

Badanie Przeprowadzone

Przez trzy dni, a mianowicie 17, 21 i 25 marca przeprowadzałyśmy rozmowy i "wywiady" z mieszkańcami Siemiatycz. Naszymi rozmówcami byli przeróżni ludzie, poczynając od komendanta straży pożarnej w Siemiatyczach, a kończąc na zwyczajnych mieszkańcach naszego miasta. Różnili się oni od siebie także wiekiem, bo wiem najmłodszy z uczestników badania miał ok 9 lat, a najstarszy ok 70.




W sumie przepytałyśmy ok 40 osób, które z chęcią udzielały nam interesujących odpowiedzi na postawione przez nas pytania. Teraz zabieramy sie za pisanie relacji, a niedługo mamy zamiar złożyć wizytę burmistrzowi naszego miasta, któremu przestawimy wyniki naszych badań i jak mamy nadzieję, otrzymamy jakieś wsparcie w zmienianiu naszego miasta na bardziej przyjazne dla młodzieży.